Vrouw met chador bestuurslid van antiracisme bureau

België, februari 2010

De moslima Fatima Zibouh treedt toe tot de raad van bestuur van het Centrum voor Gelijkheid van Kansen en voor Racismebestrijding. Zibouh draagt altijd een chador. Ze werd voorgedragen door de groene partij Ecolo. Zibouh behaalde een diploma Politieke Wetenschappen aan de Université Libre de Bruxelles en is onderzoeker voor het Centre for Ethnic and Migration Studies.
Volgens Ecolo werd ‘Fatima Zibouh geselecteerd op basis van haar competenties. Geen enkele andere overweging heeft de keuze bepaald’.
Senator Alain Destexhe van de liberale Mouvement Réformateur betreurt de keuze van Ecolo voor een gesluierde vrouw. Destexhe vindt dat niet rijmen met de neutraliteitseisen in openbare diensten en vindt dat Ecolo bijdraagt aan de versterking van religieuze elementen in de publieke sfeer.

HLN, 9 februari 2010