Gaza / Westbank, november 2008
Het onderzoeksinstituut Jerusalem Media & Communication Centre (opgericht door Palestijnse wetenschappers en journalisten) deed onlangs een onderzoek onder 1200 Palestijnen op de Westbank en in Gaza.
Een meerderheid van de ondervraagden vindt het niet zinvol de huidige wapenstilstand te verlengen.
6.9% van de respondenten vindt het gerechtvaardigd dat mannen hun vrouw slaan. De helft van de ondervraagden is vrouw, dus het percentage mannen dat die mening is toegedaan, ligt waarschijnlijk hoger. Verder vindt 41% dat een man zijn vrouw niet hoeft te vertellen dat hij met een nieuwe vrouw gaat trouwen.
Op de Westbank vindt 47.6% dat vrouwen verplicht een sluier moeten dragen, in Gaza is dat percentage 65%.
Voor 55.1% moet de sharia de enige vorm van wetgeving zijn, 40.1% vindt dat sharia een van de bronnen moet zijn. Slechts 2.4% vindt dat de sharia op geen enkele manier moet zijn terug te vinden in de wetgeving.
Een meerderheid van 78.6% is tegen huwelijken tussen mensen van een verschillend geloof.
- Onderzoek door JMCC, november 2008
- Website van Jerusalem Media & Communication Centre