Pakistan, augustus 2008
Vijf vrouwen zijn in het zuidwesten van Pakistan levend begraven. Zij werden bestraft omdat ze tegen de regels in hun echtgenoot zelf wilden uitkiezen, in plaats van uitgehuwelijkt te worden.
Een Pakistaanse parlementariër, Israr Ullah Zehri, verdedigde de praktijk als eeuwenoude traditie: 'Slechts wie zich onzedelijk gedraagt, moet bang zijn'.
Op de vrouwen, onder wie drie tieners, zou eerst zijn geschoten. Hoewel ze nog ademden, werden ze in een graf gegooid en toegedekt met aarde.
Dit soort executies van vrouwen komen veel voor in Pakistan. Amnesty International schat het aantal slachtoffers op vele honderden per jaar. In een rapport dat dit jaar verscheen meldt Amnesty dat in 2007 alleen al in de provincie Sindh in het zuidwesten 183 vrouwen werden gedood omdat ze de eer van hun familie hebben aangetast.
- Trouw, 1 september 2008
- Lees meer over de situatie van Pakistaanse vrouwen. Amnesty International, 22 september 1999
- Volkskrant, 31 augustus 2008
- Telegraaf, 1 september 2008