archives

Cursus tactvol omgaan met overlastgevende jongeren voor buurtbewoners

Nederland, september 2010

Stadsdeel Amsterdam Centrum gaat gratis een cursus aanbieden voor buurtbewoners. Deze leren ‘tactvol’ om te gaan met overlastgevende jongeren. Veel mensen hebben overlast van hangjongeren. Hen aanspreken op storend gedrag heeft vaak niet het gewenste effect. Dat is volgens stadsdeel Centrum de reden om de cursus aan te bieden. Ton Boon van Centrum:‘Het gaat erom dat angsten om die jongeren aan te spreken worden overwonnen’. De cursussen zouden nodig zijn omdat 'corrigeren van jongeren die zich de zogeheten "straatcultuur" hebben eigen gemaakt een van de moeilijkste opgaven voor burgers, maar ook voor politie, toezichthouders en docenten'..
Een aantal politici vindt dit de omgekeerde wereld. Maurice Limmen(CDA): ‘Je leert daar belachelijke dingen. Als een jongen in je portiek pist, moet je vragen 'Zo, de nood was hoog?' Of als er iemand met zijn scooter over de stoep scheurt, dien je te zeggen 'Zo, had je haast?' In feite leer je op die cursus te zeggen 'Sorry dat ik er wat van zeg'.

Telegraaf, 9 september 2010
Elsevier, 9 september 2010

Egyptische christenen als slaaf behandeld

Egypte, september 2010

Een groep van circa vijftig Kopten (christenen) in het dorp Azeem worden door enkele fanatieke moslimfamilies als slaven behandeld. De groep uit Azeem heeft mensenrechtenorganisaties om steun gevraagd.
’We leven in uiterste slavernij' verklaarde de 25-jarige IT'er Bassem Shehata in een uitgezonden interview. ’Als Kopten van wie sommigen landeigenaar zijn, opdrachten van moslimfamilies niet uitvoeren, worden ze afgeranseld’.

Nederlands Dagblad, 9 september 2010