archives

Britse minister pleit op Islam Channel voor afzwakking van antiterrorisme beleid

Engeland, mei 2010

De nieuwe Britse minister voor veiligheid Pauline Neville-Jones gaf haar eerste interview in haar nieuwe functie af aan Islam Channel(IC), de Britse islamitische omroep.
Het hoofd van IC, Mohammed Ali Harrath staat op de rode lijst van Interpol vanwege terrorisme. Anderhalf jaar geleden vroeg Neville-Jones nog om zijn ontslag. Een van de IC programma’s wordt gepresenteerd door een hooggeplaatste medewerker van Hizb ut Tahrir, de organisatie die streeft naar een wereldwijd kalifaat.
Neville-Jones zei ondermeer in het interview dat ze kritisch wilde kijken naar het preventieve programma tegen terrorisme, de mogelijkheid om terreurverdachten langer in onderzoekshechtenis te houden en preventief fouilleren.
Dit beleid van Neville-Jones maakt deel uit van een nieuw ‘contract’ met de islamitische gemeenschap.

Telegraph, 26 mei 2010

Facebook biedt Pakistan excuus aan: ‘het zal nooit meer gebeuren’

Pakistan, mei 2010

Het ministerie voor informatietechnologie van Pakistan zegt dat Facebook excuses heeft aangeboden in verband met de ‘Teken Mohammed dag’. Het land blokkeerde toen met een beroep op internationale verdragen de toegang tot Facebook.
Najibullah Malik van het ministerie van informatietechnologie: ‘in reactie op onze protesten heeft Facebook haar excuses aangeboden en ons meegedeeld dat alle heiligschennend materiaal is verwijderd. Facebook heeft ons verzekerd dat dit soort dingen in de toekomst niet meer zal gebeuren’.
Pakistan heeft informatietechnologie-experts de opdracht gegeven om internet nauwlettend in de gaten te houden op anti-islamitische inhoud.

Press TV, 31 mei 2010

Gaza-konvooi organisatie heeft banden met Al-Qaida

Turkije, mei 2010

De Turkse organisatie Insani Yardim Vakfi of IHH die meevoer op een van de schepen in het konvooi voor Gaza, heeft banden met terroristische organisaties zoals Al-Qaida. Dat blijkt uit onderzoek van het Deense Institute for International Studies uit 2006: ‘The Role of Islamic Charities in International Terrorist Recruitment and Financing’. IHH was ook sponsor van de boot waarop geweld plaatsvond na de israelische interventie.
Bij een inval door de Turkse veiligheidsdienst in een IHH kantoor in Istanboel werden wapens, explosieven en een jihadvlag aangetroffen. IHH leider Bülent Yildirim was betrokken bij het rekruteren van jihadi’s.
Uit aftappen van de IHH telefoon in 1996 bleken herhaaldelijke telefonische contacten naar een Al-Qaida verblijf in Milaan en met Algerijnse terroristen in Europa. Ook waren er in 2000 telefonische contacten met Al-Qaida lid Ahmed Ressam die van plan was tijdens de milenniumwisseling een aanslag te plegen op het vliegveld van,Los Angeles.
Uit informatie van Intelligence and Terrorism Information Center (ITIC) blijkt dat IHH logistieke en financiële steun verleent aan jihadistische netwerken in Bosnië, Syrië, Irak, Afghanistan en Tsjetsjenië.

‘The Role of Islamic Charities in International Terrorist Recruitment and Financing’, 2006 (pdf). Pagina 10-14.
Intelligence and Terrorism Information Center, 26 mei 2010
Global Muslim Brotherhood Daily Report, 1 juni

Meisje ernstig gewond door eerwraak

India, juni 2010

Een meisje uit India is ernstig gewond geraakt bij een poging tot eerwraak. Ze werd door haar broer overgoten met zuur, omdat ze verliefd is op een jongen die een andere religie aanhangt. Het meisje werd bewusteloos gevonden in de noordelijke deelstaat Uttar Pradesh. Ze heeft brandwonden over 55 procent van haar lichaam.
Op aanwijzing van het meisje is haar vader gearresteerd, maar haar broer is nog voortvluchtig.

Telegraaf, 1 juni 2010