archives

Internetdiscriminatie vooral gericht tegen Joden

Nederland, maart 2010

Bijna de helft (45 procent) van de discriminerende opmerkingen op internet is gericht tegen Joden. Dit blijkt uit cijfers over 2009 van het Meldpunt Discriminatie Internet (MDI).
Van de in totaal 577 als strafbaar bestempelde commentaren van internetgebruikers waren er 258 antisemitisch van aard. Op websites als stormfront.org en radioislam.org werd 20 procent van de strafbare anti-joodse opmerkingen aangetroffen en 80% op zogenoemde ‘mainstream’ sites.
Er waren in 2009 ook aanzienlijk meer uitingen van homohaat, meer dan in enig voorgaand jaar. Homohaat komt vooral voor op Hyves, YouTube en het reactieforum van Marokko.nl
Een paar cijfers op een rij over het aantal discriminatiemeldingen op internet in 2009.
Antisemitisme: 399 waarvan 258 strafbaar
Haat tegen moslims: 182 waarvan 75 strafbaar
Haat tegen homo’s: 132 waarvan 33 strafbaar
Antizwart: 151 waarvan 54 strafbaar
Discriminatie van Marokkanen: 109 waarvan 69 strafbaar
Discriminatie van Turken: 52 waarvan 35 strafbaar

Jaarverslag Meldpunt Discriminatie Internet 2009
Nu, 17 maart 2010

Lagere straf voor vrouwenbesnijdenis moet uitzetting daders voorkomen

|

Duitsland, maart 2010

In een nieuw wetsontwerp m.b.t. genitale verminking wordt de minimale strafmaat voor dit delict verlaagd van drie naar twee jaar.
Op dit moment wordt vrouwenbesnijdenis bestraft als zwaar lichamelijk letsel met een straf van minimaal drie jaar (§ 226, paragraaf 2 van het Wetboek van Strafrecht). 
De minimumstraf wordt verlaagd om te voorkomen dat de daders het land worden uitgezet. Bij een minimumstraf van drie jaar kunnen ze nl. uitgezet worden (§53 Nr. 1 Aufenthaltsgesetz) en dat zou de slachtoffers ervan kunnen weerhouden om aangifte te doen.
Tot nu toe is er in Duitsland nog niemand veroordeeld voor genitale verminking. 

Presse Anzeiger