


Archieven doorbladerenZoekenGebruikerslogin |
archivesMoskee gepland pal naast militaire academie SandhurstIngediend door copywriter op 23 februari, 2010 - 01:27. OverheidEngeland, februari 2010 Er bestaan vergevorderde plannen voor de bouw van een moskee op zo’n 350 meter afstand van de beroemde militaire academie Sandhurst. Initiatiefnemer voor de bouw is de Bengalese Vereniging die op dit moment haar godsdienstoefening houdt in het Kharafi Islamic Centre in Camberley. Ophef over Jezus met biertje en sigaret in de handIngediend door Admin op 23 februari, 2010 - 01:46. Media | OnderwijsIndia, februari 2010 In het noord-oosten van India is onder christenen ophef onstaan omdat in een schoolboek een plaatje staat van Jezus met een blikje bier en een sigaret in de hand. De uitgever had het boek al naar katholieke lagere scholen verstuurd.
Aartsbisschop van Shillong, Dominic Jala, zegt dat de uitgever met de publicatie aantoont dat hij geen respect heeft voor godsdienst. De katholieke kerk heeft inmiddels het gebruik van alle publicaties van de betrokken uitgever in de scholen verboden. De vertegenwoordiger van de protestanten heeft excuses van de uitgever geëist, wat deze laatste inmiddels heeft gedaan. Volgens de politie riskeert de uitgever vervolging wegens het beledigen van godsdienst Confessionele scholen mogen lessen seksuele voorlichting met 'godsdienstige karakter in overeenstemming brengen'Ingediend door Admin op 23 februari, 2010 - 01:59. Overheid | Onderwijs | GedragEngeland, februari 2010 Vanaf 2011 wil de regering seksuele voorlichting op alle openbare scholen invoeren. Het gaat om lessen over seksualiteit, gevoelens, relaties en ‘verantwoorde’ seks. Komende week komt het wetsvoorstel in het parlement. De lessen zouden ook ingevoerd moeten worden op door de overheid gesubsidieerde confessionele scholen. Maar deze scholen hebben bezwaar tegen lessen over voorbehoedsmiddelen en homoseksualiteit. De Britse minister voor jeugd, school en gezin heeft na een intensieve lobby van de confessionele scholen deze week een wetswijziging voorgesteld: de confessionele scholen mogen het lespakket 'met hun godsdienstige karakter' in overeenstemming brengen. Diverse onderwijs- en mensenrechtenorganisaties vrezen dat dit zal leiden tot discriminatie van homoseksuelen.
Antisemitisme onder moslims in Duitsland 'schrikbarend hoog'Ingediend door Admin op 23 februari, 2010 - 02:05. GedragDuitsland, februari 2010 De vicevoorzitter van de Centrale Raad voor de Joden in Duitsland, Dieter Graumann, waarschuwt voor groeiend antisemitisme onder islamitische immigranten. Dit is vooral onder jongeren van Arabische afkomst 'schrikbarend hoog'. Bijbel op bureau van lerares ‘wrede hatecrime!’Ingediend door copywriter op 23 februari, 2010 - 14:34. OnderwijsVS, februari 2010 Lerares Melissa Hussain op een middelbare school in Wake Country heeft op haar Facebook omstreden opmerkingen over haar leerlingen, het Zuiden en het christendom. Hussain schreef het een ‘hate crime’ te vinden dat leerlingen een bijbel en een kerstkaart op haar bureau hadden achtergelaten: ‘ik kan deze wreedheid niet begrijpen. Dit zal ik niet onbestraft laten’. Ze klaagde ook over leerlingen met een T-shirt droegen met de tekst ‘Jesus Loves Me’. Antisemitisme in West-Europa sterk toegenomen in 2009Ingediend door copywriter op 23 februari, 2010 - 18:43. GedragWest-Europa, 2009 Volgens het jaarlijkse report van het Jewish Agency denkt 42% van de West-Europeanen dat Joden hun verleden exploiteren om er financieel beter van te worden. Deze percentages liggen hoger in Polen en Spanje. Het Jewish Agency stelt daarnaast dat in 2009 meer antisemitische incidenten voorkwamen dan welk ander jaar ook na WOII. |