archives

Moslims en christenen samen tegen secularisering

Nederland, december 2009

De contactgroep islam van de Raad van Kerken heeft maandag twee brochures gepresenteerd die gemeenteleden moeten helpen ‘de islam beter te verstaan’ en moeten helpen om het gesprek met moslims aan te gaan.
De brochures zijn ontstaan in gesprekskringen zoals de Amersfoortse ‘Korankring’. De eerste brochure moedigt andere gemeenten aan om vergelijkbare Korankringen te vormen. De tweede brochure gaat over het lezen van koran en bijbel door moslims en christenen samen.
De presentatie vond plaats op de Islamitische Universiteit Rotterdam (IUR) in samenwerking met de KPN, de RK-Kerk en Stichting Islam en Dialoog. IUR rector Akgunduz stelde dat alle gelovigen: moslims, christenen en joden, zich verenigd moeten verzetten tegen de toenemende secularisering. De PKN zal in april 2010 een nota over de islam bespreken.

Reformatorisch Dagblad, 1 december 2009