archives

Islamist wordt adviseur bij antiterrorisme bureau

Engeland, november 2009

Het Britse ministerie van binnenlandse zaken heeft een hardcore salafist benoemd bij het bureau voor veiligheid en anti-terrorisme. Asim Hafeez moet medemoslims afhouden van terrorisme.
Gematigde islamitische regeringsadviseurs zien dit als een beleidswijziging ten gunste van de meer radicale islam. Binnen de regering is een scheiding der geesten over de vraag of samenwerking met vooral gematigde moslims een risico van radicalisatie met zich meebrengt.
Hafeez werkte eerder bij de Welshe regering en staat daar bekend om zijn strikte interpretatie van de islam.

Jewish Community, 5 november 2009

INHolland studenten op uitwisseling bij radicaal islamitische universiteit

Nederland, november 2009

Hogeschool INHolland wil studenten van de imamopleiding op uitwisseling sturen naar de islamitische universiteit Aligarh Muslim University (AMU) in India, die de laatste jaren sterk is geradicaliseerd. Nederlandse studenten zullen daar godsdienstfilosofie en -sociologie gaan volgen.
De lesinhoud van deze vakken aan de AMU is volgens het officiële lesprogramma gematigd, maar de studenten zijn sterk geradicaliseerd. Het wetenschappelijk personeel van AMU zouden gekleed gaan als Talibanstrijders. In 2004 klaagde een oud-studente dat ze continu in de gaten werd gehouden door mannen, ‘die me vertelden wanneer ik moest bewegen, zitten en eten’.
In India is de radicalisering van AMU-studenten algemeen bekend. Een film over een in Aligarh geradicaliseerde moslim die tijdens een lange gevangenisstraf tot inkeer komt, kreeg Bollywood-Oscar voor beste film over integratie.
Op de AMU zijn in ruim twee jaar vier mensen vermoord. Na de laatste moord eind oktober braken onlusten uit, waarna de universiteit is gesloten. Al langer is de sfeer grimmig, de politie kan de campus niet meer op.
Volgens Cor de Raadt van INHolland is de oorzaak van de onrust dat de nieuwe bestuursvoorzitter van de AMU het campusreglement heeft aangescherpt. Diverse Indiase nieuwssites wijten de onlusten juist aan het feit dat de voorzitter een moderne, liberale islam voorstaat, terwijl de studenten fundamentalistisch onderwijs willen. Veel moslims in de regio zijn geradicaliseerd door de gebeurtenissen in Pakistan en Afghanistan. De Raadt: ‘wij hebben gekeken naar de wetenschappelijke publicaties, en die zijn gematigd’.

Spits, 10 november 2009

SGP-er slikt kritiek op islam in

Nederland, november 2009

De Gelderse SGP-fractieleider Klein zei vrijdag tijdens een door de VVD georganiseerde discussie over vrijheid van onderwijs in Nunspeet, dat het islamitische scholen ontbreekt aan liefde. Klein zei het liefst ook geen enkele moskee te zien.
Medepolitici reageren kritisch. Volgens VVD’er Markink diskwalificeert Klein islamitische collega’s met de stelling dat de islam ons geen goeds brengt. Klein in een reactie daarop: ‘het gaat mij niet om mensen, maar om de doctrine’.
VVD en D66 in Gelderland wilden dat Klein zijn woorden terugnam. De SGP'er zei woensdag in de vergadering van de Provinciale Staten zijn woorden van harte terug te nemen.

RefDag, 11 november 2009

Vakbondsvoorstel: moslim gebeden in katholieke kathedraal

Spanje, november 2009

De vakbond in de Spaanse regio Cordoba stelt bij monde van Antonio Fernández voor dat moslims zouden kunnen bidden in de Mezquita-kathedraal van Cordoba. Deze kathedraal was in de dagen van de islamitische overheersing op het Iberisch schiereiland een moskee.
Fernández: ‘het zou goed voor het toerisme in de streek zijn als moslims hier op pelgrimage zouden kunnen. Dat zou goed zijn voor de werkgelegenheid in Cordoba’.
De nieuwe aartsbisschop van Cordoba Juan José Asenjo voelt niets voor het voorstel: ‘ik denk dat veel inwoners van onze stad zich hierdoor gekwetst zouden voelen. Ik vraag me ook af wat moslimgebeden te maken hebben met het scheppen van nieuwe banen. We streven daarnaast natuurlijk wel naar een goede verstandhouding met onze moslimbroeders en we willen met hen samenwerken voor vrede en gerechtigheid’.
in 2006 vroeg de Spaanse Islamitische Raad in een brief aan de Paus om gezamenlijk gebruik van de Mezquita. Het Vaticaan antwoordde toen dat de kerk de historische en juridische rechten op de Mezquita heeft en dat het gebouw al in 1236 als kathedraal was ingewijd.

Svenska Magasinet, 11 november 2009
ABC, 11 november
Islam in Europe, 11 november 2009

Taliban dreigt met meer ‘Fort Hood’ aanvallen

Internationaal, november 2009

Er zou een internetboodschap van de Taliban zijn gevonden, waarin staat dat er meer aanvallen zoals die in Fort Hood zullen volgen als de VS haar troepen uit Irak en Afghanistan terugtrekt: ‘de recente aanslag op de basis in Texas is een waarschuwing als de Amerikaanse regering zo doorgaat zonder zich terug te trekken uit Afghanistan en Irak, dat het niet meer dan logisch is dat er incidenten en aanslagen zoals die in Texas zullen plaats vinden op het Pentagon en andere militaire bases’. Dit stelt de SITE Intelligence Group die jihad websites volgt.
De Taliban prijst de aanslag door legerpsychiater Nidal Hasan. In de boodschap wordt Hasan een ‘held’ genoemd: ‘de held van deze aanslag is een moslim-psychiater van Palestijnse komaf’.

Telegraph, 11 november 2009