archives

Muskens: Vaticaan zou God 'Allah' moeten noemen

Nederland, mei 2009

Ex-bisschop Muskens (73) maakt zich zorgen over de wahabieten van Saoedi-Arabië, die volgens hem te veel invloed krijgen in de wereld van de islam:  'Ze smijten met dollars om moskeeën en politieke partijen te bekostigen. Men kan niets tegen ze doen, want ze hebben door de olie geld genoeg. Ik denk dat er een grote crisis in de islam komt als de olie in het Midden-Oosten op is. Tot die tijd spelen de wahabieten een te belangrijke rol in de agressieve islam.' Ook  is hij bang dat de strijd tussen soennieten  en sjiieten  overwaait naar Nederland. 
Maar conflicten met moslims vinden volgens hem hun oorzaak eerder in culturele disharmonie dan in de godsdienst: 'Dan gaan mensen zich opwinden, agressief worden. Het is de kunst om daar rustig bij te blijven. Het gaat erom elkaar als medemensen te ervaren, met elkaar te verkeren, samen te eten, drinken en recreëren'. 
Muskens meent dat de conflicten zich in Nederland zullen stabiliseren.: 'dat is de Nederlandse volksaard, het boerenverstand. En als de zekerheid over de dag van morgen toeneemt, zal de angst voor de islam afnemen'.
Hij verwijt Wilders mensen op te jagen ’tegen de islam voor politieke doeleinden’. De situatie lijkt volgens hem op de economische crisis in de jaren dertig, 'toen konden mensen als Hitler opkomen'.
Om de verstandhouding met moslims te verbeteren pleit Muskens voor het gebruik van de aanduiding 'Allah' voor God. Dat deed hijzelf in Indonesië, zijn oude standplaats: 'Het is mijn wens dat dat ook in de Sint Pieter gebeurt.'
Zie ook:

Nieuw wij, 1 mei 2009
Katholiek Nederland, 3 mei 2009
Trouw, 2 mei 2009

Islamitische juristen: ‘vrijheid van meningsuiting mag als het goed is voor de islam’

Internationaal, mei 2009

Een conferentie van de Internationale Islamic Fiqh Academy van islamitische juristen, roept in haar slotcommuniqué islamitische landen op om niet toe te staan dat de vrijheid van meningsuiting wordt gebruikt om de islam ‘en haar heilige symbolen’ schade toe te brengen, want dat zal ‘samenlevingen in chaos storten’.
Het communiqué vervolgt: ‘vrijheid van meningsuiting is een beschermd recht binnen de islam voor zover het binnen zekere juridische grenzen wordt toegepast’. Juridische grenzen betekenen dat de 'waardigheid van anderen niet wordt aangetast en dat een mening waar, objectief en verantwoord moet zijn en bijdraagt aan het welzijn van moslims'.
Het communiqué roept op er bij andere landen op aan te dringen om wetten uit te vaardigen die de ‘heilige religieuze symbolen van de islam’ beschermen en die ‘misbruik in de naam van vrijheid’ tegengaan.
Niet-moslims worden opgeroepen om islamitische symbolen te eerbiedigen en om 'niet langer de profeet (vrede zij met hem) te beledigen'. Ook waarschuwt het communiqué tegen ideeën die de stabiliteit van Ummah in gevaar kunnen brengen.
De conferentie vond plaats in Sharjah, onder voorzitterschap van de leider van Sharjah, sultan Muhammad Al-Qassimi.

Arab News, 2 mei 2009