archives

Echtscheiding mag niet voor 8 jarig uitgehuwelijkt meisje

Saoedi-Arabië, december 2008

Een rechtbank in Ryad oordeelt dat een achtjarig meisje, dat door haar vader uitgehuwelijkt is aan een 58-jarige man, niet mag scheiden. De zaak moet wachten totdat het meisje in de puberteit komt.
De moeder heeft al meerdere malen vergeefs bezwaar aangetekend tegen het huwelijk. De aanklacht is verworpen door de jury, omdat de vrouw niet het recht heeft een dergelijk bezwaar in te dienen.
Er zou een afspraak met de 58-jarige man zijn gemaakt om het huwelijk pas definitief te voltrekken als het meisje 18 is. De vader van het kind stemde in met het huwelijk, waar hij 8000 dollar voor ontving. Volgens getuigen zou hij in financiële moeilijkheden zitten.

Spits, 21 december 2008

‘Verdeeld verleden, gedeelde toekomst’ door PvdA-voorzitter Liliane Ploumen

Nederland, december 2008

Enige punten uit de nota ‘Verdeeld verleden, gedeelde toekomst’ van PvdA voorzitter Lilianne Ploumen:
- Nieuwe Nederlanders moeten ‘in principe’ hun oude nationaliteit opgeven (pg 4)
- Politici moeten een mening over religie hebben (pg5)
- De PvdA is voor het toestaan van hoofddoeken in de klas en moskeeen met een opvallende architectuur (pg 8)
- Met betrekking tot de boerka wil de PvdA enerzijds een verbod en anderzijds toestaan (pg 9)
- De PvdA wil de mogelijkheid voor godsdienstonderwijs op scholen (pg 9)
- De partij houdt de mogelijkheid open voor aparte inburgeringscursussen voor mannen en vrouwen (pg 10)

Volkskrant, 23 december 2008
‘Verdeeld verleden, gedeelde toekomst’ (pdf)

Nieuwe wet in Gaza maakt doodstraf en hand afhakken mogelijk

Gaza, december 2008

Het parlement van Gaza keurde onlangs een radicale islamitische wet goed, waarmee hand afhakken en doodstraf in Gaza mogelijk worden. Dat bericht de Arabische krant al-Hayat.
Ieder die een wapen opneemt tegen Palestina of die de Palestijnse belangen verkwanselt bij onderhandelingen, wacht met deze nieuwe wet de doodstraf. In artikel 84 staat dat iedereen die wijn drinkt, publiekelijk veertig zweepslagen krijgt. Daarna wacht de zondaar 3 maanden cel.
Met de zweep krijgt ook ieder die aan kansspelen doet of het geloof beledigt. Bij dieven wordt een hand afgehakt.
De wet werd aangenomen tijdens een zitting waar slecht drie parlementleden aanwezig waren. Deze stemden alledrie voor de wet.
Zie ook: Onderzoek onder Palestijnen: meerderheid wil sharia wetten

Y News, 24 december 2008

Ahmedinejad spreekt kerstboodschap voor Britse zender

Engeland, december 2008

De Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad zal op 1e kerstdag een kerstboodschap uitspreken op de Britse zender Channel 4.
Channel 4 nodigt ieder jaar iemand uit voor een alternatieve kerstboodschap als tegenhanger voor de traditionele kerstrede van koningin Elisabeth. Volgens een Channel 4 woordvoerder heeft Ahmadinejad een spirituele kerstboodschap: ´nu we een moeilijke tijd in de internationale politiek tegemoet gaan, bieden we onze kijkers inzicht in een alternatieve kijk op de wereld´.
De verhoudingen tussen Engeland en Iran zijn gespannen vanwege het nucleaire programma van Iran. In oktober waarschuwde minister van Buitenlandse Zaken David Miliband voor een kernwapenwedloop in het Midden-Oosten mocht Iran zijn kernwapenprogramma ongehinderd verder ontwikkelen.

AFP, 24 december 2008
Aankondiging op Channel 4